środa, 12 czerwca 2013

Chiński olejek miętowy - relaksująca kąpiel, zmniejszenie przetłuszczania skóry głowy i nie tylko :)


O działaniu mięty pieprzowej dla naszych włosów pisałam min. w tym wpisie. Niedługo później miałam okazję wypróbować Chiński Olejek Miętowy, o którym dzisiaj, przyszło mi wam powiedzieć kilka słów. 

Dostępność i cena
Olejek możecie kupić drogą internetową w sklepie Blisko Natury [klik]. Cena olejku to 49,40zł - co wypada dość dobrze. 

Udało mi się zorientoać, że 10 ml olejku miętowego KEJ kosztuje ok 9zł, a więc 10 ml Olejku Chińskiego prawie połowę mniej - 4,94zł

Pojemność i opakowanie.

Produkt to 100ml olejku miętowego, który wystarcza na bardzo długo - od marca mam jeszcze pół buteleczki - przy bardzo częstym stosowaniu - do kąpieli, masażu, szamponu czy maski wystarczą naprawdę dwie kropelki.
Olejek zapakowany jest w mały kartonik. Buteleczka samego olejku bardzo ciekawie wygląda na półce - jest wykonana z ciemnego szkła z śmieszną nakrętką. 
Olejek posiada w zestawie plastikowy rozpylacz, którego jednak ani razu nie użyłam do pierwotnego celu - okazał się bardziej przydatny przy innych produktach ;) Na buteleczce umieszczony został bardzo wygodny dozownik, z którego korzystałam najczęściej.

Co mówi producent?
"Bioaktywny, skuteczny i silnie ziołowy olejek zawierający miętę pieprzową. Pomoże odprężyć zmęczoną muskulaturę. Nieodzowny jako dodatek podczas masażu poprawiającego krążenie. 
Stosowany w profesjonalnych Gabinetach masażu."
"Olejek pomaga przy katarzechorych zatokach, rozluźnia zmęczone mięśnie, niweluje stres i zmęczenie."

Jak ja odnoszę się do tych słów?
Olejek testowałam naprawdę na wiele sposobów, o których zaraz wam napiszę ;) W czasie stosowania męczyłam się z uporczywym katarem (wtedy użycie olejku było zwiększone) - i w zupełności mogę potwierdzić racje producenta - Olejek świetnie orzeźwia i już po jednej kąpieli pozwala oddychać swobodnie
Co więcej, miętowa kąpiel jest bardziej relaksująca od zwykłej. Olejek działa rozluźniająco na obolałe mięśnie po intensywnym bieganiu przez co niweluje zmęczenie i daje siłę na pozostałą część dnia.
Jeśli chodzi o działanie na włosy to doskonale przedłużał świeżość we wcierkach, szamponach i balsamach Planeta Organica stosowanych przeze mnie także na skórę głowy. 

Moje ulubione sposoby na Chiński Olejek Miętowy
  • Zielona Herbata + chiński olejek miętowy
Moja wcierka HIT ;) Zmniejszyła przetłuszczanie włosów o czym pisałam wam tutaj. Przygotowanie: Do zaparzonej herbaty (w ilości ok 50ml) dodawałam 3 krople chińskiego olejku miętowego. Zielona herbata wpływała pozytywnie na kondycję skóry głowy, a olejek miętowy doskonale pobudzał krążenie. 
  • Olejek miętowy w szamponie
Z racji że przechowuję buteleczki po różnych i różniastych produktach - postanowiłam odlać sobie ok 60 ml szamponu Family Classic (recenzja) i dodałam do niego 2 krople olejku. Efektem były ładnie pachnące, dłużej świeże i sypkie włosy
  • Olejek w Balsamach Planeta Organica
Razem tworzą świetny duet pomagający nawilżyć i odżywić skórę głowy.
  •  Kąpiel 
Przez ostatnie 3 miesiące do wanny dodawałam kilka kropel olejku. Dzięki temu mięśnie były rozluźnione, umysł bardziej rześki, a katar już tak nie dokuczał ;) Uzależniłam się od stosowania go podczas kąpieli! 
  • Balsamy do ciała
Kontynuując miętową bajkę wspomnę wam, że dodawałam go także podczas masażu do balsamu do ciała :)  Olejek bardzo przyjemnie chłodzi i rozgrzewa jednocześnie. 

18 komentarzy:

  1. Chyba muszę zastosować taką wcierkę :) Moje włosy przetłuszczają się z szybkością światła, może ta wcierka pomoże mi uporać się z tym problemem :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak zwykle ciekawy wpis :)Chyba najbardziej podoba mi się opcja olejek plus zielona herbata wyrobowalabym :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo mnie ta wcierka zainteresowała. W trakcie jej stosowania co ile myłaś włosy?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. przed rozpoczęciem i na samym początku wcierania myłam włosy każdego dnia, dziś myję włosy co drugi dzień, czasem, kiedy nie jest zbyt gorąco wytrzymują nawet do poranka trzeciego dnia :)

      Usuń
  4. "Co więcej, miętowa kąpiel jest bardziej relaksująca od zwykłe."
    Dopisz "j", dopisz "j" XDDD
    A co do olejku to patrzyłam na niego z parę razy, acz... jakoś nigdy nie byłam przekonana ._.""
    Wcieranie, dodawanie czy otaczanie się takimi pachnącymi rzeczami nie jest specjalnie w moim stylu. Za bardzo zapominam i za bardzo się śpieszę... A na chwile kąpieli bez leżenia zwyczajnie sie nie opłaca.
    Choć jak mówisz o tej wcierce to mogłabym sie zastanowić, bo głowa mi się przetłuszcza szybciej niż do tej pory.

    OdpowiedzUsuń
  5. Nie mogę nabyć kolejnego olejku, bo i tak ich nie zużywam, ale bardzo lubię dodawać mięty do płukanek. Ale jutro bardzo chętnie połączę miętę z zieloną herbatą :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Ooo jeśli pomaga na przetłuszczanie to już go lubię ;)

    OdpowiedzUsuń
  7. Ja pamietam,ze walczylam z przetluszczaniem sie wlosow olejkiem tymiankowym. Niestety chyba przesadzilam z jego iloscia i na poczatku mrowila mnie cala glowa ;)
    Pozniej wystraszylam sie i chyba zaczelam go za malo dawac do szamponow tak,ze nic nie dzialal.
    Moze mietowy da mi ukojenie, odswiezenie i wymarzona czystosc :))

    OdpowiedzUsuń
  8. Ciekawy ;))
    Zwłaszcza dodawanie do wanny mnie ciekawi,zwalczenie kataru oraz dodawanie do zielonej herbaty:) Coś nowego:)

    OdpowiedzUsuń
  9. hej. czy udzielasz porad włosowych?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Aktualnie jestem dość pochłonięta zajęciami poza blogowymi, ale jeśli masz jakiś konkretny problem to napisz na maila :) Dla ułatwienia dobrze będzie jeśli opiszesz także aktualną pielęgnację - to pozwoli uniknąć zbędnych pytań. Zdjęcia także mile widziane :)

      Usuń
  10. były już kosmetyki rosyjkie, ajurwedyjskie, japońskie... to teraz czas na chińskie ;) ja akurat nie przepadam za miętą.

    OdpowiedzUsuń
  11. Pierwszy raz słyszę o nim ;-)

    OdpowiedzUsuń
  12. O tak! Ciekawy produkt. Uwielbiam wszystko co miętowe i eukaliptusowe i tym podobne ;) Wiele wariantów wypróbowałaś z tym olejkiem. Warto się mu przyjrzeć nie co bliżej :)

    OdpowiedzUsuń
  13. Bardzo mnie zachęciłaś do spróbowania tego olejku miętowego. Za parę dni zrobię go sama:) 50zł to jednak trochę dużo, a za tę cenę można mieć go znacznie więcej.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cena to kwestia dość sporna, bo tak jak napisałam we wpisie 10ml olejku miętowego KEJ w aptece kosztuje ok 9zł, a 10 ml Chińskiego wypada ok 5zł ;) No chyba, że właśnie zdecydujemy się na wykonanie olejku samodzielnie, jednak wtedy będzie to macerat, nie olejek eteryczny ;)

      Usuń
    2. Dzięki za wyprowadzenie z błędu:) Myślisz, że działanie będzie podobne?

      Usuń




Nie zgadzam się na kopiowanie tekstów i zdjęć mojego autorstwa bez mojej zgody lub podania źródła.
Treści publikowane na moim blogu podlegają ochronie przez prawo autorskie. Przeglądając tą stronę akceptujesz korzystanie z plików cookie.