czwartek, 21 czerwca 2012

Czym myję włosy?

Szampon ma po prostu oczyszczać, czy to z olei, czy z codziennych zanieczyszczeń pozostających na naszych włosach. Dla mnie, ważne jest jednak by robił to bardzo delikatnie, dlatego przedstawiam wam moje trzy niezastąpione szampony.
źródło

BABYDREAM SHAMPOO (na co dzień) cena: ok 4zł/250ml Rossman
Babydream dla dzieci zawiera wiele naturalnych składników, takich jak rumianek lub wyciąg z pszenicy mający ułatwiać rozczesywanie. W składzie posiada także pantenol, łagodzący podrażnienia. Brak w nim SLS, SLeS czy innych silnych detergentów myjących co jest dla mnie najważniejszą cechą przy wyborze szamponu do codziennego użytku.
Aktualnie szampon dość dobrze się pieni oczyszczając włosy, choć w początkowych dniach, kiedy dopiero zaczynałam rezygnować z SLS było z tym ciężko.
Najgorzej idzie z tym rozczesywaniem. Bez odpowiedniej odżywki nawilżającej po myciu, nie ma szans na rozczesanie włosów bez problemów. 
Nie potrafię zmyć nim także dokładnie olejów, zwłaszcza rycynowego. 
Aby to uczynić najpierw trzeba umyć włosy jakąś lekką odżywką (ja stosuję Issana z olejkiem babasu <3), dopiero potem zostosować babydream, co może być jednak trochę uciążliwe


Kolejnym kosmetykiem pełniącym rolę mojego szamponu jest 

BABYDREAM fur mama (delikatniejcena: ok 10zł/500ml Rossman
źródło
Balsam do kąpieli jest sporo łagodniejszy od szamponu dla dzieci, mimo, że żaden z nich nie zawiera ostrych środków myjących. Włosy po balsamie są dużo lepiej nawilżone niż po jego poprzedniku, dlatego nie używam go jeżeli wiem, że za chwilę będę chciała nałożyć jakąś cięższą - nawilżającą odżywkę 
Ma konsystencję rzadkiego mleczka, a mimo to świetnie się pieni. Jednakże dokładne mycie włosów Babydream fur mama zabiera trochę więcej czasu niż niebieskim szamponem. 
Mimo to jest to mój numer I w zmywaniu oleju rycynowego! Jest także bardziej wydajny od Babydream Shampoo. 
Polecam głównie do bardziej suchych włosów. :-)


JOANNA CZARNA RZEPA (oczyszczaniecena: 7zł/400ml

źródło
Szampon trafił do mnie przez przypadek, kiedy kazałam mamie kupić szampon Barwa z Rzepą, a że go nie było wyposażyła mnie w Joannę z Czarną Rzepą. 
Według obietnic producenta ma hamować wypadanie włosów jednak nie wiem czy jest to możliwe ze względu na jego trudny skład.
Powiedziałabym, że jest bardzo silny. Pierwsze pięć miejsc w składzie - dość sporo - zajmują mniej lub bardziej silne detergenty. Dopiero w połowie składu znajdziemy wyciąg z rzodkwi, ekstrakt z pokrzywy, łopianu czy chmielu.
Mimo nieciekawego składu moje włosy kochają ten szampon! Są po nim lekkie, świeże, czyste. Używam go bardzo sporadycznie, mniej więcej co dwa tygodnie, choć czasem częściej - kiedy już czuję, że moje włosy potrzebują silnego oczyszczenia.
Zapach nie jest ciekawy, jednak nie gorszy od Forte Sweden Mrs Potter's z dziegieciem, którego musiałam RAZ w swoim życiu użyć! Na szczęście nie utrzymuje się na włosach.



Przygotowałam dla was pełen skład szamponu, żebyście same mogły ocenić:

Ammonium Lauryl Sulfate-detergent; Sodium laureth sulfate (SLES)-silna substancja myjąca; Soyamide Dea, Cocamide DEA - substancje myjące; Glycerine-gliceryna (utrzymuje wilgoć); Cocamidopropyl betaine-to łagodny sufraktant (detergent); Glycol Distearate - Zagęstnik, zaperlacz; Glycol distearate-glikol distearynowy stanowi emulsyfikator i zagęszczacz. substancja dająca perłowy połysk szamponom; Laureth-10-emulgator; Allantoin - dzięki swym właściwościom regenerującym powoduje przyspieszenie odbudowy naskórka wspomagając swym działaniem odżywcze działanie witaminy F; Raphanus Sativus Extract wyciąg z Rzodkwi Zwyczajnej; Urtica dioica extract-ekstrakt z pokrzywy; Arctium Lappa Extravt – ekstrakt z łopianu; Humulus Lupulus Extract – ekstrakt z chmielu zwyczajnego; Alkohol denat-konserwant i rozpuszczalnik wysusza, może podrażniać; Dipropylene glycol - rozpuszczalnik, substancja zapachowa
Citric Acid – kwas cytrynowy, naturalny konserwant; Disodium Edta - substancja chelatująca, regulator lepkości, zmiękczacz; Sodium Chloride-działa m.in. antystatycznie, jest kondycjonerem, może podrażniać
Parfum-zapach; Citronellol – cytronellol, składnik kompozycji zapachowej; Hexyl Cinamal-substancja zapachowa; Linalool-komponent zapachowy o potencjalnych właściwościach podrażniających; DMDM hydantoin-konserwant; Methylchloroisothiazolinone i Methylisothiazolinone - mają działanie alergizujące i oddziałują na układ nerwowy


A jakich produktów wy używacie? :-)

1 komentarz:

  1. Ostatnio płynu Facelle, ale jest bardzo delikatny. Czasami nawet za bardzo i nie nadaje się np. do zmywania olei.

    OdpowiedzUsuń




Nie zgadzam się na kopiowanie tekstów i zdjęć mojego autorstwa bez mojej zgody lub podania źródła.
Treści publikowane na moim blogu podlegają ochronie przez prawo autorskie. Przeglądając tą stronę akceptujesz korzystanie z plików cookie.